• Изменение валюты

Your search results

Визначні місця Північного Кіпру. Фамагуста.

Posted by Ольга Блихар on 06/05/2022
0 Comments

Фамагуста – це легенда. Батьківщина легендарних цивілізацій, перлина Північного Кіпру.

Велике портове місто пише свою історію протягом тисячоліть. І ця історія не просто стоїть у місті пам’ятками архітектури, вона живе, вдихаючи античними легенями повітря сучасності. Так  стіни фортеці XV століття є сьогодні частиною діючого порту, собор XIII століття, в якому коронували єрусалимських королів, сьогодні слухає молитви мусульман, а в іншому соборі проводяться виставки та спектаклі. Тут є місто-примара, що сумно поглядає на бурхливе життя навколо темними очницями спустошених багато років тому вікон.

Отже почнемо нашу подорож.

Фортеця Кастелло.

У північній частині Фамагусти розташована фортеця Кастелло. Вона була побудована для захисту міста з моря. Спочатку фортецю оточував глибокий рів з водою, який був осушений в XIX столітті, щоб уникнути поширення малярії.

Одна із чотирьох веж фортеці увічнена в історії знаменитою трагедією Шекспіра «Отелло». Саме тут відбувалися драматичні події п’єси. Вважається, що прототипом Отелло був Христофоро Моро, командувач кіпрськими військами за правління венеціанців. Саме він наказав убити свою дружину у пориві ревнощів. І, власне, чорношкірим він не був, просто Моро – італійською «мавр». Труднощі перекладу, так би мовити, доповнені бурхливою уявою геніального автора.

З оглядового майданчика «вежі Отелло» відкривається чудовий краєвид, він вважається найкращим у Фамагусті.

Собор Святого Миколая

Нині мечеть Лала Мустафа Паші.

Собор був збудований за часів правління Лузіньянів. Після падіння Єрусалима саме тут відбувалося помазання монархів на єрусалимський трон.

Після завоювання османами Фамагусти турки зруйнували всі скульптури, що прикрашали храм, прилаштували мінарет і зробили там мечеть.

Палаццо дель Проведиторе

— Королівський палац Лузиіньянів. До наших днів дожили лише арочний фассад та чотири колони, привезені з Саламісу. Зараз тут проводяться концерти та фестивалі.

Величні бастіони Мартіненго, Равелін та Порта дель Мар теж не залишать байдужими любителів стародавнього каміння.

Ну і звичайно, не можна не згадати одну з головних визначних пам’яток Фамагусти – місто-примара Вароша.

Сумний свідок трагічних подій, що сталися тут близько 50 років тому. Вароша – це квартал Фамагусти, у якому жили греки. Район розташований прямо біля моря, і до 1974 року тут був один із найпопулярніших та найелітніших курортів світу. Золоті пляжі та море, розкішні готелі, ресторани, бари, нічні клуби – це було улюбленим місцем відпочинку таких зірок як Елізабет Тейлор, Річард Бартон, Софі Лорен, Пол Ньюмен та Бріджіт Бардо. Але у 1974 році час у Вароші зупинився. Протягом доби після введення турецьких військ на острів все грецьке населення міста було евакуйовано, а квартал Вароша був закритий турецькою армією та перетворився на місто-примару. Так, огороджений і під охороною військових, він простояв 46 років, поступово старіючи і руйнуючись. Природа бере своє, бетон розсипається, метал іржавіє, на вулицях розростаються кущі та трава.

2020 року Варошу відкрили для відвідувань. Старі будинки обгородили стрічками, на вулицях проклали новий асфальт та поставили нові ліхтарі. Місто-примара, як і раніше, покинуте, будинки, як і раніше, належать вигнаним багато років тому грекам, і їх заборонено заселяти чи продавати. Виглядає місто як декорація до апокалептичного фільму, де щось убило всіх людей, залишивши тільки будівлі. Через вибиті вітром вікна можна розглянути залишки меблів та інтер’єрів. Сумна картина, що змушує замислитися багато про що.

В останні роки влада обох країн острова намагається знайти рішення, яке задовольнить усі сторони. А допоки консенсусу не досягнуто, різні групи архітекторів розробляють плани щодо відновлення та повернення Вароші до життя. Наприклад, проект “Євросіті”, розроблений спільно архітекторами, інженерами та екологами обох громад острова, передбачає перетворення кварталу на екологічно дружнє “розумне” місто.

Compare Listings

Перейти к содержимому